Categories: Akcie

Pôstna aktivita pre deti Doplnené !!!

Kedže sa aj ďalšie týždne nebudeme môcť stretnúť, posielam vám tréningový plán už na celý pôst. Stiahnuť si ho môžete tu: tréningový plán

Cieľom aktivity je posilniť a urobiť životaschopný najdôležitejší sval v našom tele – srdce. Počas jednotlivých pôstnych týždňov dostávajú deti kartičky, na ktorých je „tréningový plán“. Každý týždeň je zameraný na „posilnenie a precvičenie“ končatín a orgánov tela, ktorými konáme, vnímame, pracujeme… Ide o nohy, jazyk, ruky, uši, chrbát a oči.

  • Treba si vytlačiť plán cesty, na ktorom je znázornená cesta do Jeruzalema, cesta po ktorej putujú celý pôst.
  • Na začiatku každého pôstneho týždňa dostane dieťa “tréningový plán”. Kartičku, na ktorej má 6 výziev, ktoré môže v ľubovoľnom poradí v daný týždeň splniť. Keď splní úlohu, poznačí si v plániku v konkrétny deň „SPLNENÉ“. Okrem aktivít je na kartičke v jej spodnej časti modlitba, ktorú sa treba každý deň pomodliť.

Plán cesty do Jeruzalema si môžete stiahnuť TU