Categories: Akcie

Duchovná obnova v kňazskom seminári 2019

Načo duchovná obnova?
Niekedy potrebuje človek vojsť do TICHA – a na nejaký čas odísť z kolotoča tohto sveta. Zamyslieť sa nad svojím vzťahom s Bohom, nad svojim životom, správaním, hodnotami, nad otázkami, ktoré má vo svojom vnútri… (A čas strávený v pokojnom prostredí Spišskej Kapituly ti v tom môže určite pomôcť.) O to viac, že je čas adventu a môžeš sa viac pripraviť na Vianoce.

Začiatok a koniec obnovy:
Začíname v piatok večer o 18:00 (bude aj sv. omša a aj večera). Cestu na Sp. Kapitulu si skúste pozrieť a nejako skombinovať – a ak by mal niekto problém sa dostať, tak nám dajte vedieť – niečo vymyslíme. Môžete prísť samozrejme aj skôr – len dajte vedieť o ktorej.
Skončíme v nedeľu obedom o 12:00, ale taktiež môžete ostať aj dlhšie – len treba povedať.

Program:
Bude pestrý – celý čas budete môcť byť na programe spolu s bohoslovcami, určite nebude chýbať sv. omša, modlitba, možnosť ísť na sv. spoveď – duchovný rozhovor (stačí len popýtať kňaza a dohodnúť sa), nejaká prednáška, čas na ticho, šport, hru, prechádzku… 

Správanie:
Asi to netreba osobitne pripomínať – treba mať len na pamäti že je to duchovná obnova a že budete v kňazskom seminári. Dosť dôležité je vedieť byť ticho a odtrhnúť sa od internetu.

Čo si so sebou vziať?
No určite mnohé veci osobnej potreby – ako veci na spanie, prechádzku, do kostola, na osobnú hygienu, prezuvky, uterák, doklady, kartičku poistenca, lieky, niečo na písanie, peniaze si môžete vziať, ale nie veľa. Cena za celý pobyt – vrátane všetkého potrebného – je 10 eur. To stačí zaplatiť pri príchode.
Ak máš nejakú špeciálnu diétu, alebo vážnejšiu chorobu a musíš brať pravidelne lieky – je potrebné nás na to dopredu upozorniť.

Ešte nemáš 18 rokov?
V tom prípade by sme potrebovali papier o tom, že tvoji rodičia vedia o tom, že k nám prídeš a že s tým súhlasia. Každý si to môže aj sám doma pripraviť a potom na duchovnú obnovu prosíme priniesť.
Na počítači, alebo aj ručne napíš: 

Ja ………………………..(napíšeš meno rodiča) súhlasím, aby sa môj syn ……………………(napíšeš meno) narodený:………………………….(napíš dátum narodenia) zúčastnil na duchovnej obnove v Sp. Kapitule od ……………………. do ……………………………
Napíš dátum a miesto bydliska a rodič nech to ešte podpíše.


Ak by ste mali akékoľvek otázky – len sa opýtajte.
Tešíme sa na spoločné stretnutie.


PS: Duchovná obnova je určená pre chlapcov stredoškolákov a starších.
Potvrdenie o prihlásení určite dostanete – najneskôr po ukončení prihlasovania.
Prihlasovanie je do: 22.11.2019

(Môžeš si vybrať termín, ktorý ti viac vyhovuje.
Stačí ho len označiť v prihlasovacom formulári.)