Categories: Akcie, Mládežnícky zbor

Koncert Shalom & hostia Hewovci

Cieľom každého kresťana je, aby sme sa po smrti dostali do neba. Životné skúsenosti nás naučili, že najľahšia etapa každej cesty je rozhodnutie vydať sa ňu. Ťažšie je na tejto ceste vytrvať, nestratiť správny smer, nadšenie, nezablúdiť, dobre rozložiť sily a tak dosiahnuť vopred stanovený cieľ. Niekoľko málo z nás sa pomyselne dotklo neba už počas svojho pozemského života. Ako je to možné? O tom nám v nedeľu 29. decembra prišli porozprávať bratia Tomáš a Jozef Hewovci z Mútneho, ktorí prijali pozvanie na vianočný koncert Shalom & hostia 2019.

Hlavnou témou diskusie bola expedícia na najvyšší vrch Európy a Ruska zároveň Elbrus (5642mnm) a vrch Pik Lenin (7134mnm), ktorý leží na hranici Tadžikistanu a Kirgizska. Počas expedície museli niekoľkokrát prekonať svoje hranice a tie prekonávali aj počas svojho premiérového vystúpenia v mútňanskej kinosále. Veľmi pútavo rozprávali o svojich začiatkoch v horách, nazbieraných skúsenostiach a splnených snoch. Domácemu publiku dobre známy mládežnícky zbor Shalom a jeho hostia využili všetky svoje talenty a spríjemnili tento podvečer sériou piesní z rôznych žánrov. „Všetci sme turisti, Boh je náš cestovný agent, ktorý už identifikoval naše trasy, rezervácie a ciele… dôverujte mu a užívajte si život. Život je iba cesta! Preto žite dnes! Zajtra to nemusí byť.“ (Charlie Chaplin)

Pozrite si záznam z koncertu a diskusie