Categories: Páter Pio

Farská poznávacia púť po Francúzsku

„ Keď putuješ za nejakým konkrétnym cieľom, je veľmidôležité všímať si cestu. Cesta nás môže naučiť, ako najlepšie prísť docieľa.  Keď ju zdolávame obohacuje nás.“                                                           /Paulo Coelho z Compostely/

Prázdniny sú pre mnohých časom oddychu. Je veľa možnosti, ako a kde môžeme oddychovať.    Každé dieťa, mladý i starý človek poznáva, objavuje niečo nové. Aj 49 ľudí z našej farnosti tieto prázdniny putovalo a poznávalo. V dňoch 9.7-17.7.2018 sa pod vedením pána kaplána Janka Červeňa uskutočnila farská púť na veľmi významné miesta .  Prvým miestom bolo La Salette – v samote ohurujúcej nádhery alpských štítov je miesto zjavenia Panny Márie a kláštor Saletínov. Potom cesta pokračovala do Ars kde žil a pôsobil sv. Ján Mária Vianney.  Ďalším miestom Paray de Monial tu vyjavil Pán svoje Sväté srdce svätej Margite Márii Alacoque. Miesto Nevers – kláštor kde žila a zomrela sv. Bernadeta. Paríž- mesto módy a historických pamiatok. Pútnické miesto zázračnej medaily. Tu sa zjavila Panna Mária sv. Kataríne Laboure. Nechýbal výstup na Eiffelovú vežu a večerná plavba po Siene. Veľmi významným miestom boli Lurdy. Tu sa Massabielskej jaskyni zjavila Panna Mária sv. Bernadete . Mali sme možnosť ponoriť sa v zázračnom prameni. Posledným miestom bolo mesto Nice. Tu pôsobil sv. František Saleský. Prezreli sme si mesto a strávili sme krásny deň pri mori. Večer sme pokračovali cestou na Slovensko. Neskoro v noci sme nás čakalo prekvapenie. Podarilo sa nám navštíviť miesto Padova kde pôsobil sv. Anton Paduánsky. Odtiaľ sme pokračovali smer Slovensko. Počas celej púte nás sprevádzala pani sprievodkyňa. Program bol veľmi pestrý a bolo čo obdivovať.  Pán kaplán sa postaral aj o tú duchovnú časť. Každý deň bol čas na sv. omšu, kde nechýbali jeho povzbudivé slová.

Odniesli sme si kopec zážitkov, spoznali miesta našich svätých a načerpali nových síl. Všetci sme to zdolali a sa šťastlivo vrátili.