Categories: Miništranti

Futbalový turnaj miništrantov o “dekanátny pohár”

V mesiaci jún sa v našej farnosti uskutočnil miništrantský turnaj o dekanátny pohár. Turnaja sa zúčastnilo 12 družstiev, ktoré súťažili v dvoch kategóriách. Prvá kategória: mladší (SKUPINA B) – hrali vonku na umelej tráve a druhá kategória: starší(SKUPINA A) – hrali v športovej hale.

Mladší si v skupine počínali výborne, keď postúpili z prvého miesta. Vyhrali nad  Námestovom a potom nad Beňadovom. V semifinále si zmerali sily z druhým tímom skupiny A: Lokcou. Lokca bola nad ich sily a tak prehrali v pomere 3:2. V boji o tretie miesto si zahrali s Beňadovom, kde prehrali a tak z turnaja odchádzali sklamaní z konečného umiestnenia ktorým bolo 4. miesto. Starším miništrantom sa už darilo viac, keď zo skupiny jednoznačne postúpili z 1.miesta s výhrami nad Oravskou Polhorou a Námestovom. Do finále postúpili suverénnou výhrou v semifinále nad Vavrečkou. Vo finále sa naši chalani potrápili s Oravskou Polhorou, kde to nebola hladká výhra ako v skupine. Finálový zápas rozhodol M. Mrekaj, kde v poslednej minúte z priameho kopu, dal jediný a rozhodujúci gól zápasu. Starší miništranti sa po výhre vo finále tešili z nádherného putovného pohára, ktorý ostáva v našej farnosti po celý rok.