Categories: Život v cirkvi

Abby Johnsonová na Pochode za život v Kanade: Prestaňte byť tak prekliato slušní… na potrate nie je nič slušné…

„Potraty sa neskončia, až kým sa pro-liferi nepostavia a nepovedia rázne: Už toho bolo dosť!, povedala počas Pochodu za život v Kanade vo svojom prejave Abby Johnsonová

Autorka knihy a nového pro-life filmu Unplanned (Neplánované) a taktiež bývalá riaditeľka potratovej kliniky Planned Parenthood vyzvala tisíce ľudí v Ottawe pred parlamentom, aby „sa nebáli.“

„V Kanade som sa naučila jednu vec: ste tí najslušnejší ľudia na svete… Musíte prestať byť tak prekliato slušní. V stávke je život. Deti sú zabíjané, sú im odtŕhané končatiny v materniciach ich matiek. Na potratoch nie je nič slušné, a je čas, aby sme sa prestali hrbiť pred liberálnymi médiami, pred liberálnym parlamentom. Už toho bolo dosť!“

Národný Pochod za život v Kanade je najväčšou pro-life udalosťou a je organizovaný spoločnosťou Campaign Life Coalition, ktorá je pro-life a pro-rodinne zameraná. Pochod poukazuje na 50 rokov od legalizovania potratov v Kanade, odkedy bolo približne 4 milióny detí zabitých pri potrate. V Kanade sa denne deje 300 potratov v akomkoľvek štádiu tehotenstva a štát ich takmer nijako nelimituje.

Johnsonová vo svojom prejave pokračovala:

Pre médiá, „ktoré môžu byť v pokušení stráviť väčšinu svojho času… upriamovaním svojej pozornosti na ľudí opodiaľ, na divokých protestujúcich s ich šialenými transparentami, ktoré obhajujú zabíjanie tých najzraniteľnejších medzi nami.“ Avšak toto nie je skutočný príbeh, zdôraznila Abby.

„Je čas postaviť sa médiám, ktoré sa nás pokúšajú umlčať, a ktoré sa pokúšajú vziať nám slobodu prejavu, už toho bolo dosť!“

Kresťanom a lídrom spoločenstiev Johnsonová adresovala tieto slová: „Nastal čas, aby sme sa prestali krčiť v našich kresťanských kostoloch.“

„Potrebujeme v Kanade radikálnu duchovnú premenu, a tá sa začne v kostole. A moja otázka voči duchovným, ktorí sú dnes tu je: Čoho sa bojíte?“

„Čakáme, aby sme počuli váš hlas z kazateľnice. Čakáme, aby ste nás v aj v tomto probléme viedli,“ vyzývala kňazov za hlasného jasotu zúčastnených.

Johnsonová zopakovala slová pápeža Jána Pavla II.: „Nebojte sa!“

„Ak skončia potraty, nebude to kvôli rozhodnutiam vlády v jej vládnych budovách,“ pokračovala Abby: „Potraty sa skončia, kvôli každému z vás, ktorý použije svoj hlas a povie: Stačilo! Už žiadna smrť! Už žiadne zlo! Nie pod mojím dohľadom.“

Tiež zdôraznila, že je nevyhnutné, aby sa pro-liferi modlili, ale rovnako musia aj konať.

„Je čas, aby sme sa oslobodili od strachu, ktorý nás spútava. Doparoma s následkami! Je čas, aby sme použili svoj hlas a konali a nie iba stáli a hovorili, že sa budeme modliť, ale, aby sme sa modlili a tiež niečo urobili,“ roznietene pokračovala Johnsonová za hlasného potlesku.

„Je čas pre tento národ, je čas pre celý svet, aby všetci videli to, čo som videla ja. Je čas pre národ, aby sa to dozvedel, pretože kvôli radikálnemu milosrdenstvu Ježiša Krista mne bolo odpustené.“

Film Abby Johnsonovej Unplanned ukazuje jej osobný skutočný príbeh, ako počas toho, ako sa priamo zúčastnila na vykonaní potratu 13-týždňového plodu, zažila totálny šok, odišla z potratovej kliniky a stala sa pro-life. Teraz nebojácne svedčí o klamstvách tohto potratového gigantu.

Tento film plánoval distribúciu aj do Kanady, avšak producenti ho efektívne zablokovali, takže sa tam vysielať nebude.

Dopady premietania v USA sú „neuveriteľné,“ uviedla Johnsonová pre najväčšiu laickú kresťanskú televíziu na svete EWTN.

Unplanned sa premieta už viac ako mesiac a ja stále dostávam správy od ľudí, ktorí píšu: Išla som na film ako pro-choice, a vrátila som sa ako pro-life,“ dodáva. „Už k nám prišlo viac ako 24 potratových pracovníkov, ktorí v našej organizácii And Then There Were None našli nádej v Krista a uzdravenie,“ dodala.

„A tak, zázraky stále prichádzajú. Stále sa dejú, a to je Božia moc.“

Film Unplanned je teraz otvorený pre medzinárodnú distribúciu a jeho odvysielanie v slovenských kinách môžete podporiť TU.

Preklad Viktória Dandárová