Categories: Mládežnícky zbor

Pôst – čas robiť niečo viac pre iných

Pôst by nemal byť len časom, keď si mnoho zakazujeme, ale je to aj čas ROBIŤ NIEČO VIAC, nezištne, potichu a s láskou.


A tak aj Shalom podnikol úplne spontánnu akciu, ktorá sa zorganizovala za necelé 2 týždne. Vďaka ochotným ľuďom, ktorí nám pomohli a boli s nami sme navštívili farnosť Lomničku, kde pôsobí Maťo Majda, ktorého určite všetci dobre poznáte. Prostredie jeho súčasnej farnosti je trochu dosť iné ako to naše, hlavne pretože je to rómska dedinka – až na duchovné vedenie. Prvý dojem možno prebúdza v nás predsudky a pohľady, ktoré sa k nám dostali z médií, klebiet a iných nie pravdovravných zdrojov, no osobná skúsenosť je úplne niečo iné. Sú úplne normální, ak by ste chceli vedieť a je s nimi kopa srandy. Poslúchajú a dokážu sa s vami hrať celé hodiny. Naše baby zo zboru by tam najradšej ostali. Museli sme ich “ťahať” do autobusu. 🙂

Lomnička, kostol sv. Kataríny

Jednoducho, rytmus majú v krvi. Keď začali spievať, my sme sa už ani nepočuli. Toľký dav detí a mladých v kostole.

Darček pre pána kaplána Martina
Cesta poza Tatry, …krása!
Kostol v Lomničke

Bolo nám proste fajn a určite aj všetkým ľuďom. Oni to dávali patrične najavo.

Týmto sa chceme poďakovať predovšetkým Martinovi, pánovi farárovi a sestrám z Lomničky za veľmi pekné prijatie a možnosť spievať na nedeľnej sv. omši. Aj vďaka ujovi šoférovi a duchovnému vedeniu z Mútneho, to stálo za to.