Farnosť Mútne

Miništranti z Beňadova na výlete PDF Tlač Email
Pondelok, 19 Marec 2012 09:29
V letných dňoch minulého roka boli miništranti z Beňadova na výlete, ktorý im za odmenu sľúbil ich rodák kňaz Peter Majda, ktorý v súčasnosti pôsobí na biskupskom úrade. Výletu sa zúčastnili tí, ktorí získali najviac bodov za miništrovanie. Spolu ich bolo 27. Ich výlet sa uskutočnil v dňoch od 17. júla do 21. júla 2011, pričom mal formačný, duchovný, poznávací a zábavný charakter. Celý výlet sa začal púťou do diecéznej mariánskej svätyne na Mariánskej hore v Levoči slávením svätej omše v Bazilike Navštívenia Panny Márie. V Levoči zhliadli aj Kostol sv. Jakuba, kde sa nachádza najväčší gotický krídlový oltár na svete. Prvé dva dni boli ubytovaní v Spišskej Kapitule. Počas tohto pobytu mali možnosť bližšie spoznať Spišskú Kapitulu, stretli sa s biskupmi pri svätej omši a do záhrady na biskupskom úrade ich prišiel aj osobne pozdraviť biskup František Tondra. Formačné prednášky absolvovali v kňazskom seminári. Navštívili tiež Spišský hrad a splavovali Dunajec na pltiach. Tretí a štvrtý deň sa odohrával v pastoračnom centre v Liptovskej Tepličke. Cestou do tejto farnosti ešte navštívili a pozdravili bývalého pána farára Marcela Macalu a videli celú Spišskú Novú Ves z najvyššej veže na Slovensku. Vo farnosti Smižany si pozreli stálu expozíciu pápežských darov a vykonali si krížovú cestu na tamojšej Kalvárii. V Liptovskej Tepličke ich čakal zábavný i duchovný program. Miništranti sa vždy aktívne zapájali posluhovaním pri oltári, spevom a hrou na gitare aj do svätej omše, čo bolo veľkým povzbudením aj pre veriacich. Cestou domov si ešte prezreli Važeckú jaskyňu a plní nových zážitkov, vedomostí i obohatení na duchu sa vrátili domov. Pri organizovaní výletu pomáhali bohoslovci z Oravskej Polhory - Tomáš Tarčák a Peter Matis, za čo im patrí veľká vďaka. S odstupom času sú spomienky na tento výlet o to vzácnejšie.
Fotogaléria
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Kto je online?

Máme hostí: 124 pripojení

Prihlasovací formulár

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes557
mod_vvisit_counterVčera2184
mod_vvisit_counterTento týždeň6602
mod_vvisit_counterMinulý týždeň15324
mod_vvisit_counterTento mesiac43740
mod_vvisit_counterMinulý mesiac82232
mod_vvisit_counterSpolu5463741

Dnes je: 21.09.2018