Farnosť Mútne

Stretnutie kňazov a rehoľníkov z Beňadova PDF Tlač Email
Štvrtok, 04 Jún 2009 15:36

Dar a tajomstvo povolania

V prebiehajúcom Roku kňazov, ktorý vyhlásil Svätý Otec Benedikt XVI., sa dňa 27. júna 2009 v Beňadove stretnú kňazi a rehoľníci, ktorí z tejto obce pochádzajú, alebo v nej majú svoje korene. V tento deň chceme spolu ďakovať za dar týchto povolaní a vyprosiť pre našu dedinu nové kňazské i rehoľné povolania.


V tomto článku vám ponúkame aspoň krátky prehľad kňazov a rehoľníkov, ktorí z Beňadova pochádzajú.
V súčasnej dobe pôsobí medzi diecéznym kňazstvom šesť kňazov pochádzajúcich z našej obce: Peter Majda – pôsobiaci v Bzenci, Marián Majda – pôsobiaci v Turanoch, Jaroslav Majda – pôsobiaci v Lokci, Miloš Kohútek pôsobiaci v Bratislave - Rači, Peter Majda – pôsobiaci na Spišskej Kapitule, Martin Majda – pôsobiaci v Lomničke. Milan Majda, ktorý patrí medzi bratov kapucínov a pôsobí v Kremnických Baniach.

 


Naše rehoľné sestry:
Medzi Školské sestry Notre Dame patria: sestra Noemi Ondreková – pôsobiaca v Novom meste nad Váhom, sestra Dária Hušľová pôsobiaca v Trnave, sestra Katarína Hušľová pôsobiaca vo Vranove nad Topľou a sestry Serafína Rambalová a Justícia Rambalová sú v charitnom domove v Beckove. Sestry Zita Podstrelená a Filoména Zvrteľová, patriace do Kongregácia milosrdných sestier sv. Vincenta de Paul - Satmárky - sú v charitnom domove vo Vrícku. Do tejto Kongregácie patrí aj sestra Lujza Brčáková, ktorá pôsobí v Šali. Sestra Emanuela Majdová patrí do Kongregácie sestier Najsvätejšieho Spasiteľa a pôsobí v Smoleniciach pri Trnave. Sestra Miriam Therese Motýľová pôsobí ako Misionárka lásky v Katowiciach. A sestra Petra Ondreková, ktorá patrí do rehole Kanonisiek sv. Augustína, je na odpočinku v Novákoch.

Program stretnutia
26. jún
17.30 svätá omša, po nej prezentácia zasvätených z našej dediny, diskusia a na záver krátka adorácia


27. jún
10.00 svätá omša
14.00 hry s deťmi
18.00 modlitba svätého ruženca
Všetkých vás srdečne pozývame.
Matka ustavičnej pomoci, oroduj za nás.

  

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Kto je online?

Máme hostí: 82 pripojení

Prihlasovací formulár

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes493
mod_vvisit_counterVčera2184
mod_vvisit_counterTento týždeň6538
mod_vvisit_counterMinulý týždeň15324
mod_vvisit_counterTento mesiac43676
mod_vvisit_counterMinulý mesiac82232
mod_vvisit_counterSpolu5463677

Dnes je: 21.09.2018