Farnosť Mútne

Skamenelá Zoja PDF Tlač Email
Nedeľa, 11 Február 2018 13:42

Film opisuje zázrak, ktorý sa stal na Silvestra v r. 1955-1956 v meste Samara. Film si môžete pozrieť tu.  Prečítať o zázraku v poľštine tu  v  angličtine tu alebo v ruštine tu.

 

 

 

Isté dievča, robotníčka v miestnom závode Zoja Karnauchová počas silvestrovskej noci na večierku čakala svojho chlapca Nikolaja. Hostia už tancovali, ale Nikolaj meškal a Zoja sa nevedela dočkať. Vtedy povedala, že keď neprišiel jej Nikolaj, tak bude tancovať so sv. Nikolajom. Vzala ikonu Nikolaja Čudotvorcu a začala s ňou tancovať. Nepočúvala varovania priateliek a so slovami: "Ak existuje Boh, nech ma potrestá" tancovala ďalej. Čoskoro nastal hluk akoby prešla búrka, ktorý však ihneď skončil. Avšak Zoja zostala stáť na mieste, kde ju zastihla búrka. Doslova skamenela, nemohli ju dostať z miesta, akoby zdrevenela, iba jej srdce bilo, čo bol jediný náznak toho, že žije. Do domu prichádzali kňazi i lekári, ale nikto jej nedokázal pomôcť. Jej nohy akoby prirástli k podlahe. Dom kontrolovali príslušníci KGB a milícia, pretože obrovské zástupy ľudí chceli na vlastné oči vidieť zázrak. Raz do tohto domu prišiel mních Serafim a vrúcne sa modlil za spásu a odpustenie Zoji. Dokázal jej zobrať z rúk ikonu sv. Nikolaja, čo sa iným dovtedy nepodarilo a predpovedal, že Zoja precitne na Veľkú noc, čo sa aj stalo. Celkovo Zoja prestála skamenená 128 dní...

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Kto je online?

Máme hostí: 103 pripojení

Prihlasovací formulár

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes515
mod_vvisit_counterVčera2184
mod_vvisit_counterTento týždeň6560
mod_vvisit_counterMinulý týždeň15324
mod_vvisit_counterTento mesiac43698
mod_vvisit_counterMinulý mesiac82232
mod_vvisit_counterSpolu5463699

Dnes je: 21.09.2018