Farnosť Mútne

Pastoračný list duchovného otca Marcela PDF Tlač Email
Sobota, 24 Január 2009 14:06

Drahí veriaci!
Minulý rok, bol pre nás bohatý na mnohé duchovné udalosti. Týka sa to detí, mládeže, rodiny, starých ako aj chorých. Predsa by som len chcel na niektoré veci poukázať.

 
Príprava na krst – ide nielen o vyslúženie sviatosti, ale aj o osobné stretnutie s kňazom – povzbudenie, rozhovor, modlitba, náuka Cirkvi. 
Príprava na 1. sv. prijímanie – niekedy všetko robíme na poslednú chvíľu.
Sviatosť zmierenia – má to byť úprimné vyznanie, ale nie odmletie hriechov, má to byť úprimné oľutovanie, ale nie odmletie ľútosti. Boh mi odpúšťa a ja ani neprežijem Božie milosrdenstvo, lebo sa ponáhľam. Je potrebné vyhľadať si aj vhodný čas.
Sviatosť pomazania nemocných – nie je sviatosťou posledného pomazania. Urobme všetko preto, aby naši starí a chorí, mohli očakávať stretnutie s Pánom už zaopatrení, no nie na poslednú chvíľu.
Sviatosť manželstva – je potrebné si uvedomiť, že je to veľmi vážne rozhodnutie, na ktoré sa treba dobre pripraviť nielen po hmotnej, ale aj duchovnej stránke. Mnohí majú všetko po materiálnej stránke a predsa nie sú šťastní. Šťastie manželov nespočíva na majetku. Preto je veľmi dôležité uvedomiť si čo je to sviatostné manželstvo, aký má cieľ a čo je jeho podstatou.
Kňazstvo – prežili sme pekné primície. Boh nás všetkých požehnal skrze dar kňazstva. Je to pre nás všetkých veľká milosť. Máme aj bohoslovca za ktorého sa treba modliť. Ale treba prosiť aj o ďalšie povolania z našej farnosti.

 

Prežili sme mnohé pobožnosti 
Eucharistické poklony – ďakujem všetkým, ktorí sa pričinili o pekné chvíle s Eucharistickým Ježišom. Predsa, si mnohí z nás nevieme nájsť čas pre Ježiša v Eucharistii. Ak ľudia utekajú od Ježiša, určite to nie je dobré znamenie. V prvom rade ide o posvätenie času. Aj keď nebudem nič robiť na poklone, len sa pozerať, ten čas nebol zbytočný pri Ježišovi, bol naplnený a využitý.
Ruženec – nás učí o Ježišovi. Modlitba nás spája. Rodiny sa musia klaňať Ježišovi, musia sa modliť ruženec, ak chcú obstáť v tomto svete. 
Krížová cesta – Ježišov kríž nás môže povzbudiť aj v našich krížoch.
Dušičkové obdobie – som povzbudený Vašou láskou a starostlivosťou o tých, ktorí už nie sú medzi nami.

 Prežili sme rôzne duchovné akcie, akcie pre manželov, akcie pre mládež a naše deti, koledu, dobrú novinu, Jendruchovci, Richard Čanaky a Mária Podhradská, mnohí kňazi z iných farností nás prišli povzbudiť a ukázať cestu ku Kristovi. Spevokol, kantori, kostolníci – obetovali svoj čas pre službu Bohu i nám ľuďom.
 Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí bojovali na duchovnom poli v našej farnosti a priblížili nám Ježiša. Ďakujem za ich námahu a čas a ochotu apoštolovať.!!!!!!!!!!!!!!!!

 Veľa vecí sa urobilo aj po hmotnej stránke – fara, kostolná veža, zvony, koberce, výzdoba, upratovanie, misijný kríž, kaplnka Panny Márie, výzdoba pred kostolom, kosenie trávy na kostolnom a farskom dvore, pomoc materiálna, finančná, organizačná, máme časopis, novú knižnicu, internetovú stránku.
 Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek hmotným darom prispeli na chod farnosti, ale aj rôznych akcií a materiálnych opráv. Pán Boh zaplať všetkým.!!!!!!!!!!!!!!!!
 Okrem riadnych zbierok, ktoré sú vyhlásené diecéznym biskupom, sme v našej farnosti neurobili žiadnu zbierku, čo je pozitívny prejav vašej starostlivosti o riadny chod farnosti, za čo Vám patrí úprimné Pán Boh zaplať. Váš duchovný otec Marcel

 

Kto je online?

Máme hostí: 120 pripojení

Prihlasovací formulár

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes532
mod_vvisit_counterVčera2184
mod_vvisit_counterTento týždeň6577
mod_vvisit_counterMinulý týždeň15324
mod_vvisit_counterTento mesiac43715
mod_vvisit_counterMinulý mesiac82232
mod_vvisit_counterSpolu5463716

Dnes je: 21.09.2018